poniedziałek, 26 lutego 2018

Rezerwat przyrody El Castillo De Las Guardas

50 kilometrów od Sevilli znajduje się niesamowite miejsce, które przedstawiana jest nieraz jako ZOO. Nie mogę się z tym zgodzić, a jeśli nawet bym się zgodził, to będzie to ZOO marzeń i snów - dla zwierząt i dla odwiedzających.


Olbrzymi, otwarty teren opanowany jest przez ponad 100 gatunków, które mają swoje przestronne zagrody. Część z ponad tysiąca zwierząt nich chodzi luzem i zagląda do samochodów, którymi przemierza się teren. Można jeździć swoim pojazdem i tylko w niektórych miejscach zamieszczone informacje ostrzegają przed np. zebrami, które są złośliwe i mogą ugryźć. Inne rogate bydło może zablokować drogę i stać bez ruchu przez dłuższy czas. Emu zaglądają do środka aut w poszukiwaniu paszy a wyglądają jakby sprawdzały, czy w środku na pewno jest gaśnica.
Parę razy dziennie organizowane są pokazy tresowanych lwów morskich, w innym miejscu ptaków drapieżnych.

Dobrze na wjeździe kupić worek marchwi, bo z samochodu można właśnie marchwią dokarmiać różne bestie.

A z zupełnie innej beczki, można też pojeździć na gokartach ;p
Wejściówka jest dość droga, ale na pewno warta zapłacenia.
Otwarte od 10:30 do 17:00
Strona Rezerwatu Przyrody

Dojazd:La Reserva de Animales del Castillo de las Guardas.
Carretera A-476 Kilómetro 6.820 , El Castillo de las Guardas, Sevilla, Andalucía, España
COORDENADAS GPS 37º 41´46.22´´N - 6º 22´03.55´´.0.

Dojazd z Sewilli, Autostrada Mérida A-66, wyjazd nr 782 Aracena-Portugal-Venta del Alto, kierunek Aracena, potem na  Castillo de las Guardas, a po przejechaniu 5 km za miasteczkiem zobaczycie wielką bramę Rezerwatu

1 komentarz:

  1. Genialne, trzeba się tam koniecznie wybrać :) Hiszpanię uwielbiam, ale w tej części jeszcze nie miałam okazji być. Do tej pory głównie zwiedzałam Costa Blanca :)

    OdpowiedzUsuń